Tarnogajski geocaching

Drogie Sąsiadki, Drodzy Sąsiedzi! 

za nami pierwszy spacer z przewodnikiem po Tarnogaju. Odkryliśmy 7 miejsc w okolicy Osiedla Mieszkaniowego Tarnogaj i wysłuchaliśmy szeregu ciekawych historii, które opowiedziała nam Pani przewodnik - Anna Tomaszewska. 

Teraz przyszedł czas na kolejny etap projektu „Czy zostaniesz moim sąsiadem?”. Przed Wami geocaching na Tarnogaju, czyli poszukiwanie skrytek z zaklętą historią. Zapraszamy do zabawy!

Rozlokowałem dla Was na całym osiedlu 10 skrzynek ze zdjęciami i historiami danego miejsca. W skrzynkach znajdziecie też logbooki, czyli książeczki do których możecie się wpisywać, gdy odnajdziecie daną skrzynkę. Dodatkowo w 6 skrzynkach znajdują się kamienie z literkami, zapamiętajcie te literki, ponieważ w ostatniej skrzynce znajduje się zaszyfrowany krypteks, który można otworzyć używając hasła złożonego z literek zebranych w poprzednich skrzynkach. Dla pierwszych odkrywców schowałem tam małe niespodzianki.

W każdej ze skrzynek znajdziecie też drobne gifciki – możecie jeden zabrać, najlepiej jeśli w miarę możliwości zostawicie coś w zamian. 

Ważna prośba!

Nie zabierajcie logbooków, ołówków, zdjęć, tekstów historycznych, kamieni oraz skrzynki cryptex. Są one niezbędnym elementem całej zabawy, a chcemy, by mogło wziąć w niej udział jak najwięcej osób, nie tylko z Tarnogaju!

Mapę z koordynatami, wskazującymi miejsce ukrycia poszczególnych skrzynek, znajdziecie poniżej.

Życzę Wam wspaniałej zabawy podczas odkrywania osiedla oraz ukrytych na nim skrzynek z historią.

Pamiętajcie, że widzimy się również we wrześniu, na kolejnym spacerze z przewodniczką – tym razem po Osiedlu Henrykowskim.

Murek ma wiele skrytek

Szczelina w budynku

Co spruchniało, nie odrośnie

Kamienny posąg milczy

Schodami do nieba

Nieopodal, wewnątrz krzaczka

Korona drzew

Bluszcz pnący

Wzdłuż płotu, koło krzaczka

Miniaturka szałasu, narobi hałasu

podziel się
Be the first to comment