Poznaj NAS!
Wierzymy, że chcieć, to móc. Potrzeba czasu i determinacji, ale nawet te najbardziej odważne czy zwariowane idee udaje się zrealizować. Mamy na to już parę dowodów.
Wspólnie zmieniamy otoczenie tak, by było nam, mieszkańcom naszego osiedla, co raz bardziej przyjazne.

Basia

Basia
Basia Rogalińska, ekonomistka z wykształcenia, pracuje w banku inwestycyjnym. Mama trójki dzieciaków, opiekunka psa i chomika. W Przyjaznym Tarnogaju działa od 2017. Radna Tarnogaju zaangażowana m.in. w powstanie Lokalnego Centrum Aktywności “CAT” oraz współorganizatorka Tarnogajskich Plich Targów.

Emilka

Emilka
Emilia Spławska-Ptak, pedagog twórczości wizualnej.
Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu sztuk plastycznych. Jest realizatorką i współpomysłodawczynią projektu kulturalno-społecznego "Zmalujmy coś na Tarnogaju", tworzyła warsztaty graffiti dla dzieci organizowane w Parku Tarnogajskim, Wałbrzychu oraz Świdnicy.
Prywatnie mama Gucia.

Jessica

Jessica
Jessica Wolska-Myszko, doktor nauk społecznych, zawodowo związana z projektami edukacyjnymi i ekologicznymi. Edukatorka w obszarze „zero-waste” i propagatorka diety roślinnej. Inicjatorka grup „Mamy na Tarnogaju” i „Tarnogajski Pchli Targ online”. Mól książkowy, swego czasu organizatorka tarnogajskiego klubu czytelniczego.
Prywatnie mama Zacharego, właścicielka dwóch schroniskowych psów.

Krzysiek

Krzysiek
Krzysztof Mazurkiewicz, społecznik, który wyznaje zasadę, że nawet wielkie zmiany muszą zacząć się od małych kroków.
Od wielu lat walczy o uporządkowanie tarnogajskich podwórek oraz wspólnych przestrzeni zielonych. Zabiega także o równowagę na osiedlowych uliczkach.
Współpomysłodawca zamiany terenów kolejowych na Park Henrykowski - #KolejNaZieleń i połączenia osiedlowych parków w jeden ciąg pieszo-rowerowy.

Maciej

Maciej
Maciej Ptak, artysta ukrywający się pod pseudonimem Mathias Vogel.
Przygodę z malarstwem zawdzięcza sztuce graffiti, którą jako nastolatek obserwował na ulicach swojego miasta.
Od urodzenie mieszka we Wrocławiu, gdzie realizuje projekt „Sztuka Po(d)rzucona”.
Mathias Vogel porzuca swoje dzieła w przestrzeni miejskiej, chcąc podzielić się swoją wizją i zamiłowaniem do sztuki ulicznej.
Artysta ma na swoim koncie także liczne warsztaty plastyczne jak i działania kulturalno-społeczne, takie jak: "Zmalujmy coś na Tarnogaju", "Walls of Peace", "Graffiti Jam's".

Tomek

Tomek
Tomasz Myszko-Wolski, specjalista ds. komunikacji, menedżer kultury i działacz społeczny. Od 2010 roku pracuje na różnych stanowiskach związanych z komunikacją marketingową w sektorze prywatnym i publicznym. Brał udział w staraniach Wrocławia o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Wrocławianin z urodzenia, tarnogajczyk z wyboru. Od 2014 zaangażowany w działalność w ramach Przyjaznego Tarnogaju. Jeden z liderów walki o Park Tarnogajski w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki czemu został w 2018 wyróżniony tytułem „30 Kreatywnych Wrocławia”
Od 2017 radny Tarnogaju zaangażowany m.in. w powstanie Centrum Aktywności Tarnogaju i projekt Parku Henrykowskiego.
Mąż swojej żony, ojciec syna i opiekun dwóch schroniskowych adopciaków. Wegetarianin.

Piotrek

Piotrek
Piotr Januszewski, germanista, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawodowo programista i analityk procesów biznesowych w amerykańskiej korporacji. Trener HTML-a oraz redaktor wewnątrzkorporacyjnej gazety.
Zielonogórzanin, od 15 lat mieszkaniec Wrocławia, od 7 lat Tarnogajczyk.
Wraz z żoną opiekun kota bengalskiego. Uwielbia podróżować i grać w squasha.
Fan koszykówki oraz street art-u.

Aneta

Aneta
Aneta Januszewska, z wykształcenia germanistka, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracuje jako kierownik działu księgowości w jednej
z wrocławskich korporacji. Zajmuje się również szkoleniami dla pracowników.
W wolnym czasie uwielbia czytać i malować, a jej najwiekszą pasją są podróże.
Zaangażowana w pomoc dla zwierząt, a prywatnie opiekunka kota bengalskiego.

Anna

Anna
Anna Gruhn, project manager w jednej firm IT we Wrocławiu, zawodowo
i hobbystycznie współpracowała z warszawskimi i wrocławskimi NGO-sami. Mieszkanka Tarnogaju od 2019 roku, w „Przyjaznym Tarnogaju od 2021 r.
Doktor nauk społecznych, interesuje się również zagadanieniami zw. z prywatnością w sieci oraz zachowaniem równowagi między aktywnością w sieci
i offline. Honorowa dawczyni krwi I stopnia. Biega – przez cały rok na nogach, zimą na biegówkach, ostatnio próbuje też sił na nartorolkach. Niemal każdą wolną chwilę spędza w górach i górzystych miejsc poszukuje też na Tarnogaju.
Wraz z mężem Mateuszem opiekuje się samozwańczym psem dzielnicowym – Czwartkiem.

Mateusz

Mateusz
Mateusz Benedyk, od 2005 r. mieszkaniec Wrocławia a od 2019 r. Tarnogaju. Interesuje się ekonomiczną stroną funkcjonowania miast i wpływem regulacji prawnych na procesy kształtowania się miast. Na co dzień dyrektor generalny fundacji zajmującej się edukacją ekonomiczną. Po pracy często przemierza Sudety – najchętniej z żoną i psem.