Tarnogajscy rzemieślnicy

Tarnogajscy rzemieślnicy

Tarnogajscy rzemieślnicy to projekt, który ma na celu promocję lokalnych artystów, małych przedsiębiorców, rękodzielników. Chcemy przedstawić i opowiedzieć ich historię. 

Odwiedziliśmy ich pracownie aby jeszcze lepiej poznać i zobaczyć jak wygląda ich praca z bliska.

Pomysł na projekt powstał w czasie lockdownu, szukaliśmy rozwiązania jak wesprzeć lokalnych rzemieślników, ponieważ większość z nich to nasi sąsiedzi, znajomi, którzy mieszkają i żyją obok nas. Czas pandemii dla wielu z nich był bardzo ciężkim okresem, ilość zamówień była o wiele mniejsza co przekładało się na ich pracę oraz zatrudniony personel. Chcielibyśmy aby poprzez projekt nasi rzemieślnicy byli bardziej rozpoznawalni w środowisku lokalnym, aby mieszkańcy osiedla wiedzieli o istnieniu tych osób, aby mogli dokonywać zakupów lokalnie a dzięki temu będą mogli wspierać  twórców.


Jeśli chcesz dołączyć do tarnogajskich rzemieślników zgłoś się do nas drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ewa Płatek Kids Fashion 

Warto marzyć! Najskrytsze, najszczersze marzenia zawsze się spełnią!” – poznajcie zaczarowany świat Ewy, w którym spełniają się dziecięce marzenia (a także ich mam).

Britta Artventure


Brygida, bohaterka naszej opowieści, mieszka i pracuje na Tarnogaju. 

Zapewne wielu z was przechodziło przez ul. Paczkowską i zwróciło uwagę na znajdujące się tam murale. Atystyczny portret Brygidy oraz jej córki Filipiny możemy odnaleźć wśród innych postaci. Szukając malowideł ściennych, w  zakątkach osiedla, możemy spotkać się z twórczością naszej bohaterki, jednakże teraz Brygida przeniosła swoje dzieła na nieco trudniejszy ,,materiał", ponieważ tworzy tatuaże. Poznajcie artystyczny świat niesamowicie zdolnej dziewczyny, którą sztuka prowadzi przez życie. 

podziel się
Be the first to comment