Chwasty i kontrasty

Chwasty i kontrasty

Spacerując uliczkami osiedla wypatrujemy nowych miejsc z duszą. I tak pewnego dnia przykuła naszą uwagę ciekawa witryna z pięknym logo i niezwykłą nazwą ,,Chwasty i kontrasty". 


Zapraszamy Was do świata roślin i bukietów. 


Oczekiwaliśmy z niecierpliwością na tę wizytę, gdyż takie miejsce jest połączeniem człowieka z przyrodą. Kwiaty, cięte czy te w doniczkach potrafią zaczarować przestrzeń domową jak i biurową.


Ustawione przed wejściem kwiaty zachęcają by zajrzeć do środka. Właścicielki pięknego miejsca ,,Chwasty i kontrasty" witają nas pięknym i ciepłym uśmiechem. To pracownia florystyczna prowadzona przez dwie przyjaciółki, które wzajemnie się uzupełniają.


Rozglądając się po lokalu widzimy piękne minimalistyczne wnętrze z elementami  koloru ceglanego. Kwiaty i inne produkty są wyeksponowane na całej przestrzeni. Tu dzieje się magia. Bukiety, które tworzą Julia i Edyta nie są standardowymi kompozycjami, gdyż tworzone są z pasją i sercem.


Dziewczyny znają się ponad 15 lat. Ich przygoda z kwiatami zaczęła się spontanicznie, gdy 2 lata temu, po ukończeniu szkoły florystycznej, zaangażowały się w przygotowanie dekoracji na  przyjęcie ślubne jednej z nich. Wtedy poczuły ogromną satysfakcję i poczucie szczęścia.


Początki pracowni nie były łatwe. Dziewczyny wiedziały czego chcą i że pracując  razem mogą spełniać swoje marzenia. 
Wspominają: ,,Początkowo pracownia mieściła się w naszych mieszkaniach, gdzie pies podkradał nam kwiaty, a cierpliwość Naszych partnerów była wystawiana na dużą próbę. Po roku wynajęłyśmy pomieszczenie, w którym byłyśmy w stanie wykonywać coraz to więcej zleceń.”


Pogodzenie pracy na etacie z prowadzeniem  biznesu nie było łatwe, tym bardziej, że Julia i Edyta przed pracą, bardzo wcześnie rano, musiały jeździć na giełdę po kwiaty, a po 8 godzinach pracy spotykały się, żeby realizować zamówienia. 


,,Przez rok dojrzewałyśmy do decyzji o porzuceniu pracy w księgowości i skupieniu się w 100% na prowadzeniu pracowni florystycznej, która od jakiegoś czasu stała się naszym marzeniem… "- wspominają dziewczyny-,,i oto jesteśmy przy al. Armii Krajowej 48C ? gdzie oprócz kwiatów ciętych i roślin zielonych można się u nas zaopatrzyć w ceramikę, świece czy kartki okolicznościowe od wrocławskich rzemieślników". 


Julia i Edyta, swoją determinacją spełniły marzenie o własnej pracowni florystycznej. Tworzą autorskie bukiety, kompozycje kwiatowe, służą fachową wiedzą dotycząca pielęgnacji roślin, organizują różnego rodzaju warsztaty kreatywne oraz zajmują się dekoracjami podczas różnych imprez okazjonalnych  jak wesela czy chrzciny. Pracownia jest bardzo przytulna a wybór autorskich produktów jest naprawdę ogromny. Co weekend można się zaopatrzyć w piękne tutki pełne kwiatów bądź suszek. 


Dziewczyny zaskakują i wyczarowują przepiękne bukieciki, które mogą ozdobić każde wnętrze. Jeśli szukacie prezentu na specjalną okazję wesele, imieniny, urodziny lub bez okazji to w pracowni florystycznej  ,,Chwasty i kontrasty” znajdziecie na pewno coś wyjątkowego.

Lorem Ipsum

Lorem ipsum

podziel się
Be the first to comment