Arkadiusz Durczewski

Arkadiusz Durczewski ​​

Wchodzimy do jednego z budynków na nowym osiedlu, jedziemy windą, otwierają się drzwi i ... wow... naszym oczom ukazuje się prawdziwa galeria. W korytarzu, wiszą na ścianie fotografie a na podłodze ustawione są kwiaty doniczkowe, dosyć niespotykane zestawienie i niespodziewane przed-powitanie.  Niecodzienne kadry, jak się okazuje są autorstwa Arka, do którego zaraz zapukamy. 
 
Zapraszamy Was na fotograficzną podróż w odcieniu nie tylko czerni i bieli. 
 
Arek otwiera nam drzwi, przedstawia się i od razu pada pytanie o jego dzieła. Oprowadza nas po korytarzu opowiadając historie zdjęć, które otrzymały nagrody w konkursach.
Nasz dzisiejszy bohater wielokrotnie był wyróżniany w konkursach fotografii mobilnej.
Zdjęcie wykonane przez Arka w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu zostało wyróżnione, w kategorii czarno białej fotografii, w międzynarodowym konkursie Mobile Photography Awards. Następnie na Festiwalu Fotografii Mobilnej organizowanym przez Mobile Photo Trip, zostały docenione jego aż trzy fotografie. Drugie oraz trzecie miejsce w kategorii Street Photography należy do Arka, oraz jedno zdjęcie znalazło się w TOP 30 zdjęć ulicznych. Kilka lat temu został również wyróżniony w międzynarodowym konkursie fotografii mobilnej Iphon Photography Awards, w kategorii ludzie. Apple opublikował na swoim instagramie fotografię naszego bohatera. 
-To tak naprawdę było zwieńczenie pierwszych lat mojego fotografowania, które to zacząłem głównie od telefonu komórkowego.- wspomina Arek.- Od kilku lat skupiam się jednak na pracy komercyjnej i wykonuje sesje zdjęciowe kobiece, par oraz śluby.
Nasza przygoda z Arkiem przeniosła się także w plener, gdyż jest to dobry obszar na rozmowę o fotografii i magicznym jej wymiarze. 
-Odkąd pamiętam, zawsze wolałem obserwować świat i ludzi, zamiast uczestniczyć w dyskusjach. Wtedy mimo, że wiedziałem o istnieniu aparatów fotograficznych, nie zdawałem sobie sprawy do czego, tak naprawdę mogą służyć i jaką siłę może mieć fotografia. 
Dziś wiem, że dzięki fotografii mogę odczuwać świat na swój sposób. Nie tylko w chwili wciśnięcia migawki, ale i po latach. Wracają wspomnienia, gdy patrzę na utrwaloną na zdjęciu chwilę.
Fotografia to ciągły rozwój. Nie tylko warsztatu fotograficznego, choć jest on ważny. Przede wszystkim to rozwój osobisty. To sposób patrzenia na świat, ludzi, otoczenie. To nauka o ludziach, ich emocjach. Uczy empatii i pokory.- mówi Arek 
​W ludziach cenię wrażliwość, nietuzinkowość, szczerość, otwartość umysłu, pozytywną energię, dystans do siebie i świata.

Lorem Ipsum

Lorem ipsum

podziel się
Be the first to comment